• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie dużo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w sporych miastach. Takie wieści są bardzo martwiące. Ludzie, którzy choć trochę myślą przyszłościowo muszą przytaknąć, że taki stan nie ma prawa być bagatelizowany. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może sam przyczynić się do ograniczenia tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby wyeliminowany. Co powinno się wziąć pod rozwagę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze mieszkania?

Węgiel to nieodwołalnie nieekologiczny opał. Jakim materiałem grzewczym warto go zamienić? Myślałeś o niesamowitych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet produkowany jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu idealnie nadaje się do ogrzewania w kominku lub specjalnie przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie niszczy się kolejnych trenów lasu, tylko wykorzystuje się odpady. W ten sposób nie niszczymy środowiska! Brykiet i pellet odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest bardzo czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można dostać pellet i brykiet wykonany z różnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał zrobiony z odpadów drzewa dębowego.

Reasumując wyżej wymienione przypadki koniecznie trzeba myśleć o przyjaznym klimacie. Wtedy koniecznie dostosujemy opał do aktualnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.