• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Z całą pewnością odpowiednie oświetlenie ma ogromne znaczenie dla wystroju i właściwości użytkowych domu i mieszkania. Dobrze dobrane światło nie tylko umożliwia pracę w komfortowych warunkach, ale też pozwala stworzyć w mieszkaniu przytulny klimat. Każde pomieszczenie w mieszkaniu zasługuje na dobrze przemyślane oświetlenie, warto więc solidnie rozważyć swoje wybory w tej kwestii.

Właściwe oświetlenie jest kluczowe dla dobrego samopoczucia wieczorami, gdy dzienne światło nie dociera już do naszych mieszkań. Okres jesienno-zimowy to okres, kiedy szczególnie mocno doceniamy znaczenie sztucznego oświetlenia: to właśnie lampy, kinkiety i plafony umożliwiają nam wtedy wygodną pracę i relaks. Na co zwracać w trakcie wyboru lamp, kinkietów i plafonów do domu lub mieszkania?

Lampy nad blatem w jadalni i kinkiety w pokoju

Kuchnia to miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina, musi być więc właściwie oświetlona. Lampy do kuchni powinny dawać silne światło, oświetlające całą powierzchnię pomieszczenia, warto także pomyśleć o dodatkowych lampach punktowych nad każdym blatem roboczym. Nie bez znaczenia jest też wygląd: lampy do kuchni powinny być utrzymane w podobnej stylistyce, co cała kuchnia. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup lamp w sklepie specjalistycznym, czy w markecie budowlanym, z pewnością znajdziemy tam zarówno lampy nowoczesne, jak i klasyczne.

Oświetlenie salonu powinno składać się zarówno z silnego światła górnego, jak i nastrojowego oświetlenia bocznego.

Obok większego żyrandola z kilkoma żarówkami warto zdecydować się na jeden lub dwa kinkiety – da nam to możliwość wyboru oświetlenia w zależności od potrzeb i nastroju. Nie należy również zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by szczególnie lustro. W łazience można więc zamontować nowoczesne lampy led, dajce silne światło i do tego energooszczędne. Także oświetlenie korytarza czy przedpokoju może być bardzo różnorodne i obejmować np. kinkiety lub plafony, które możemy dobrać w zależności od kolorystyki oraz stylu pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.