• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii

Jeżeli ktoś pragnie wybrać się na wakacje do kraju w którym będzie mógł przede wszystkim podziwiać piękne krajobrazy, to Norwegia niewątpliwie jest dla niego jedną ze zdecydowanie najciekawszych propozycji. Kraj ten powszechnie zaliczany jest do najpiękniejszych miejsc na ziemi, i trzeba przyznać, że w stwierdzeniu tym jest rzeczywiście sporo racji.
Norwegia jest krajem o bardzo pięknym i równocześnie różnorodnym środowisku naturalnym. W południowych jej regionach znajdziemy zwłaszcza potężne łańcuchy górskie oraz słynne fiordy, które zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Północna cześć państwa leży już w strefie polarnej, zatem możemy podziwiać tam krajobraz typowy dla tundry, zaś w zimie również i zorzę polarną. Oprócz tego jest to niezwykle czysty kraj, więc całe środowisko naturalne nie jest w nim ani trochę skażone – może to być w takim razie świetna propozycja dla każdego, niezależnie od tego, jak pragniemy wykorzystać tu swój czas.
Oczywiście, w Norwegii spotkamy także i wiele wspaniałych miast, takich jak zwłaszcza Oslo, stolica kraju. Z czystym sercem można zatem stwierdzić, że jest to fantastyczne miejsce do spędzenia swoich idealnych wakacji dla dosłownie każdego z nas!

Categories: Turystyka

Comments are closed.